Navigátor: Domů / Obřízka

Obřízka (cirkumcize)

   Naše pracoviště si uvědomuje, že obřízka nemůže být jen zákrokem, který vyřeší pacientovy obtíže, ale musí také brát ohled na sexuální spokojenost. Proto jsme zjišťovali s jakým druhem obřízky jsou muži nejvíce spokojeni. Nyní nabízíme vedle obřízky „tradiční", také další varianty (těsnou, vyšší, Americkou obřízku, high tight i esteticky zajímavou low tight a další ). Naši klienti nám sami potvrzují, že po obřízce jsou se svým sexem ještě více spokojeni. Řada mužů zjistí, že odhalením vzrušivých zon pod žaludem dochází k většímu a příjemnějšímu dráždění a že dokáží lépe ovládat příchod vyvrcholení

S operačním výkonem máme více jak 20-ti letou zkušenost.

 

Indikace k zákroku:

   Nejčastějším důvodem je stále zúžená předkožka nebo opakovaný zánět předkožky či žaludu. Obřízka také významně přispívá k vyřešení opakovaných kvasinkových infekcí u páru. Některé studie potvrzují, že ženy obřezaných mužů trpí 6x méně kvasinkovými infekty. Významně pomáhá řešit i virové infekce včetně herpesvirů a kancerogenních HPV virů (příčina rakoviny děložního čípku partnerek). Může pomoci ke zlepšení obtíží s předčasnou ejakulaci.
Z důvodů náboženských (náš operační postup umožňuje vyhovět nárokům kladeným i na náboženskou obřízku).

 

Zdravotní přínos:

   Obřízka je někdy nazývána chirurgickou formou vakcinace s celoživotním účinkem. Výrazně snižuje virové, bakteriální i kvasinkové infekce žaludu, močové trubice i prostaty. Tím přispívá i k ochraně sexuálních partnerek před přenosem virů (včetně viru HPV, zodpovědného za karcinom děložního čípku) a bakterií. Správně provedené obřízka zlepšuje i sexuální spokojenost obou partnerů.

 

Provedení zákroku

   Výkonem se odstraňuje (celá, nebo část) předkožka penisu (prepucium) a obnažuje se žalud (glans). Díky naší operační technice „Sleeve resection", můžeme nabídnout řadu variant obřízky, podle toho, jak moc je po ní kůže penisu volná a jak dlouhý prstenec vnitřního listu předkožky zůstává. Pacientům při prvním vyšetření u nás vše vysvětlíme. Pacient si na základě získaných informací zvolí typ obřízky a před operací ještě společně plánovaný výkon na kůži zakreslíme. Nabízíme též Americkou obřízku, high tight i esteticky zajímavou low tight.

 

Operační postup:

   Nejdříve se penis znecitliví aplikací lokálního anestetika do podkoží při kořeni penisu. Před vpichem je kůže znecitlivěna mastí. Po té se chirurgickými řezy, dle preference pacienta, odstraní přebytečná tkáň a rána se pečlivě sešije. K šití rány nepoužíváme běžný steh ale speciální a jemnější, vstřebatelné stehy, typické pro plastické operace. Následuje sterilní krytí. Operační výkon trvá cca 1 hodinu. Po zákroku je na 30 min. pacient uložen na lůžko, kde začíná ránu chladit. Po ní se lékař ujistí, že rána nekrvácí a muž odchází domů. Pacientům je k dispozici telefon na lékaře. Díky časnému chlazení penisu je bolest velmi malá nebo žádná, pro jistotu pacient dostává sebou domů léky od bolesti. Po operaci je u nás každý den nutná kontrola a převaz rány. Sexuální styk je možný až po vypadnutí stehů - cca za 3-4 týdny po operaci.

Pacientům můžeme za příplatek nabídnout i podání inhalačního anestetika ENTONOX.

 

Kde nás najdete:

Poliklinika Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel.: 733 502 154
e-mail: vinicni@uromeda.cz
>> více zde <<

Velkopavlovická 25
628 00 Brno - Vinohrady

tel.: 733 502 161
e-mail: vinohrady@uromeda.cz
>> více zde <<

Aktuální informace

  • Oznámení přerušení provozu obou poboček ve dnech 29.a 30.10.2020 (26.10.2020):
    Dovolujeme si oznámit přerušení provozu ve dnech 29.a 30.10.2020- obou ... >>více<<
  • COVID 19 po 18.5.2020 (15.03.2020):
    COVID 19 po 18.5.2019 Do prostor čekárny i ambulanci vstup jen ... >>více<<

>> více zde <<